Liturgie eerstkomende kerkdienst
Zondag 3 mei - morgendienst 10.00 uur
Zingen: Psalm 145:5
Zingen: Psalm 12: 6
Zingen: Psalm 22:3 en 15
Zingen: Psalm 72:2
Zingen: Psalm 2:7
Schriftgedeelte: 1 Petrus 1:1-12
Tekst: vers 3 en 4
Thema: “De rijke vruchten van Christus' opstanding”
Deze vruchten zijn:
1: Een levende hoop;
2: Een eeuwige erfenis.
Vragen:
Punt 1:
- Waarom wordt Petrus wel de “apostel der Hebreeën” genoemd?
- Kun je uitleggen wat “Een vreemdeling op aarde te zijn” betekend?
- De verstrooide Joden hadden te maken met vervolging en verdrukking. Waar wil Petrus hen op wijzen in deze brief?
- Wat wordt bedoeld met de uitdrukking “De rommelende ingewanden Gods” en “De innerlijke bewegingen vol barmhartigheid van onze God”?
- Wedergeboorte kan ook omschreven worden als “Opstaan uit de geestelijke dood”. Kun je dat uitleggen?
- Petrus, Johannes en Paulus, 3 apostelen. Hoe worden ze afzonderlijk ook wel genoemd?
Punt 2:
- Welke erfenis was de mens in het paradijs in het vooruitzicht gesteld?
- Door de zonden is de mens die erfenis kwijtgeraakt, maar de erfenis waar Petrus over heeft is onverderfelijk, onbevlekkelijk en onverwelkelijk. Kun je dat uitleggen?
- Welke 3 dingen zullen er in het Hemelse Jeruzalem niet gevonden worden?
- De predikant beschrijft dat niet alleen de erfenis wordt bewaart, maar ook de erfgenaam. Wat zou hij daarmee bedoelen?
- De preek eindigt met een uitzien en verlangen naar het nieuwe, Hemelse Jeruzalem. Bedenk voor jezelf hoe dat voor jou is. Is dat ook een verlangen?
Avonddienst 18.45 uur
Liturgie volgt
Parkeren Citadel
Morgendienst: open
Avonddienst: gesloten